WOKÓŁ BAŁTYKU

_MG_5708
wokół bałtyku
_MG_4393

WOKÓŁ BAŁTYKU

Dzień 1. 
Świnoujście – wieczorne zaokrętowanie na prom do Ystad. Wieczór rozrywki i nocleg na promie.

Dzień 2.
Śniadanie na promie. Wyokrętowanie w Ystad. Przejazd mostem Øresund malowniczą przeprawą łącząca stolicę Danii – Kopenhagę ze szwedzkim Malmö. Kopenhaga, to miasto na wszystkie pory roku – pierwotnie osada rybacka urosła do rangi stolicy, pomimo nękających ją nieszczęść. Na trasie spaceru m.in.: Pałac Christiansborg, port Nyhavn, Opera Królewska, Pałac Królewski Amalienborg. Zaokrętowanie na prom do Oslo. Rozrywka i nocleg na promie.

Dzień 3. 
Wyokrętowanie w Oslo.
Oslo wita przyjezdnych „lodowcowym” budynkiem Opery, swoją kameralną atmosferą przyjaznej stolicy. Najlepiej rozpocząć zwiedzanie od wjazdu i wejścia na wieżę skoczni Holmenkollen, choć to podobno atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach. Na trasie zwiedzania: Katedra w Oslo, sala ratusza w Oslo – miejsce wręczania Nagrody Nobla, Twierdza Akershus – narodowy symbol Norwegii, Park Vigelanda z rzeźbami Gustava Vigelanda. Przejazd na nocleg do hotelu na terenie Szwecji lub przejazd nocny do Sztokholmu.

Dzień 4. 
Przyjazd do Sztokholmu. Położona na 14 wyspach stolica Szwecji jest miastem kontrastów, gdzie najnowsze trendy mody, architektury czy muzyki przeplatają się z historią sięgającą XIII wieku. W zielonym mieście zapraszają do odwiedzenia Muzeum Wazy czy Abby. Zaokrętowanie i nocleg na promie do Turku.

Dzień 5. 
Śniadanie na promie. Przejazd do Helsinek. Stolicę Finlandii bez problemu zwiedzimy na piechotę, podczas spaceru odwiedź koniecznie: Plac Senacki, katedrę, Tori Quarters, Plac Handlowy, rynek w Starej Hali, Park Esplanada. Wybierz się też promem do pobliskiej twierdzy Suomenlinna. Zaokrętowanie i nocleg na promie do Tallinna.

Dzień 6. 
Śniadanie na promie. Wyokrętowanie w Tallinnie.