TALLINN-HELSINKI-PETERSBURG-TALLINN (1 i 3 dni)

TALLINN helsinki petersburg tallinn

3 dni w Petersburgu

Do odwiedzin w imponującym Petersburgu wystarczy tylko paszport! Spacerując po dawnym Piotrogrodzie, trudno uwierzyć, że jeszcze przed trzema wiekami były tu tylko bagna i moczary. Dziś miasto tętni życiem do wczesnych godzin rannych, szczególnie w okresie białych nocy. Rezerwując rejs promem do jednego z najpiękniejszych rosyjskich miast turyści nie muszą wyrabiać wizy turystycznej i mogą wybrać pobyt trzy lub jednodniowy. 

Dzień 1.

Po krótkim relaksie na tallińskiej starówce czeka nas dwugodzinny rejs na drugą stronę Bałtyku z Tallinna do Helsinek. Zaokrętowanie na prom do Petersburga. Nocleg na promie.

Dzień 2.
Wyokrętowanie o 9.00 w Petersburgu, mieście które nie śpi, szczególnie w okresie od marca do czerwca, kiedy noc przegrywa z dniem. Dawny Leningrad nazywany “Wenecją Północy” pozostaje na długo we wspomnieniach. Nie można jednak zapomnieć o wizycie w Carskim Siole czy Peterhofie. Przykładowy program: Przejazd najgłębszym w Europie metrem na Newski Prospekt. Spacer po Newskim Prospekcie – katedra Kazańska, cerkiew Zbawiciela na Krwi. Gmach Sztabu Generalnego oraz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów świata. Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Po północy wyjście na podnoszenie mostów. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Piotropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga. Nocleg w hotelu.

Dzień 3. 
Po śniadaniu przejazd do Peterhofu – Wielki Pałac Peterhof jest, nie bez przesady, nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Wokół pałacu rozciąga się park o powierzchni blisko 600 ha. Znajdują się tam 144 fontanny, niektóre złote, a wszystko dopełnia 2000 strumieni wodnych. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę. Twierdza Piotropawłowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła – grobowiec carów rosyjskich; Cypel największej wyspy w mieście – wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Wieczorem rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów). Nocleg w hotelu.

Dzień 4.
Zwiedzanie kolekcji Ermitażu – największego muzeum sztuki na świecie, w którym możemy zobaczyć – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Czas na zakupy. Zaokrętowanie na prom do Tallinna. Nocleg na promie.

Dzień 5. 
Wyokrętowanie w Tallinnie. Trasę można poszerzyć o zwiedzanie Rygi czy Wilna w drodze powrotnej.

 

TALLINN HELSINKI PETERESBURG TALLINN

1 dzień w Peteresburgu.

Dzień 1.

Po krótkim relaksie na tallińskiej starówce czeka nas dwugodzinny rejs na drugą stronę Bałtyku z Tallinna do Helsinek. Zaokrętowanie na prom do Petersburga. Nocleg na promie.

Dzień 2

Wyokrętowanie o 9.00 w Petersburgu, mieście które nie śpi, szczególnie w okresie od marca do czerwca, kiedy noc przegrywa z dniem. Dawny Leningrad nazywany “Wenecją Północy” pozostaje na długo we wspomnieniach. Nie można jednak zapomnieć o wizycie w Carskim Siole czy Peterhofie. Pobyt w Petersburgu kończymy ok. 17.00 trzeciego dnia pobytu. Jeśli nie masz czasu na 3 dniowy pobyt w Petersburgu, do wykorzystania masz ok. 8 godzin na jego zwiedzanie – ten czas wystarczy na zobaczenie głównych atrakcji miasta, zaplanuj wtedy koniecznie rejs statkiem, co dodatkowo uatrakcyjni zwiedzanie w pigułce. Zaokrętowanie na prom do Tallinna. Nocleg na promie.

Dzień 3

Wyokrętowanie w Tallinnie. Trasę można poszerzyć o zwiedzanie Rygi czy Wilna w drodze powrotnej.

.